Yönetim Kurulu Başkanı Mesajı

Mehmet Emin ÖZCAN
Değerli İş Ortaklarımız,
 
Türkiye ekonomisinin bir başarı hikâyesi yazdığı 2000’li yıllar boyunca istikrarının ana kaynağı, değişimi iyi gözleyen ve piyasa ihtiyaçlarına kalıcı çözümler üretebilen güçlü bir yönetim anlayışına sahip olması olmuştur. Reel kesim, finans sektörü ve kamu arasındaki işbirliği, yaşanan küresel dalgalanmalara rağmen kurumlarımızın mali güçlerini korumasını, yatırımların sürmesini ve dünya ortalaması üzerinde, güçlü büyümenin devamını sağlamıştır.

Geride bıraktığımız yıl, bu konudaki uyum ve işbirliğini bir adım daha ileri taşıdığımız kritik bir viraj oldu. Yeni Ekonomi Programı kapsamındaki uygulamalar ile reel kesim, finans sektörü ve kamu arasındaki sinerjinin arttığı, döviz kurlarındaki artışın durduğu, Türk Lirası’na güvenin arttığı ve faizlerin geri çekildiği, tüm paydaşların arzuladığı bir ekosistem oluşmuştur.

Gayrimenkul sektörü, gerçekleştirdiği özverili kampanyalar ve ürettiği projeler ile oluşan ekosisteme katkı sağlamış. 250’ye yakın alt sektörle etkileşim içinde, yarattığı yerli katma değer ve ürettiği yüksek istihdam ile Ülkemiz ekonomisinin lokomotiflerinden olmayı sürdürmüştür. Ülkemizin uluslararası ölçekte daha da rekabetçi hale gelen mühendislik profili, inşaat çalışmalarında deneyim kazanan gençlerimizin omuzlarında yükselmiş, Türkiye çok büyük altyapı projelerini kendi işgücüyle tamamlayabilen bir ülke haline gelmiştir.

Ülkemiz farklı coğrafyalardan gelen birçok insan için de bir cazibe merkezidir. Gerek turistlerin gerekse yabancı yatırımcıların ülkemize döviz kazandıran işlemlerinde, ülkemizin güçlü bir gayrimenkul sektörüne sahip olması önemli bir avantaj unsuru olmuştur. Modern yapılar, oteller, ticari işletmeler, hastaneler, köprüler, hava limanı ve otoyolları arttıkça, ekonomik faaliyet alanları çeşitlenmiş ve Türkiye’nin uluslararası alandaki imajı daha da parlak hale gelmiştir. Gayrimenkul sektörü olarak, ülkemize değer katan çalışmalarımızı artırarak sürdürmeye kararlıyız.

10. yaşını kutlamaya hazırlanan Halk GYO olarak, yatırımcılarımızın bize duyduğu güvene layık olmak için, ana ortağımız Halkbank’tan aldığımız güç ile ülke ekonomisine olan katkımızı artırma yolunda istikrarlı bir şekilde büyüyerek, kuruluşta 477 milyon TL olan özkaynaklarımızı 2,6 milyar TL seviyelerine taşıdık. Portföyümüzü ticari mülkten konuta, ofisten otele kadar çeşitli ve modern projeler ile geliştirdik. 2020 yılında da yatırımlarımızı ve istikrarlı büyümemizi sürdürecek, ülkemize nitelikli projeler kazandırma hedefimize bağlı kalacağız.

Başta, ortak hedeflere doğru bizlerle birlikte ilerleyen pay sahiplerimiz ve çalışma arkadaşlarımız olmak üzere tüm paydaşlarımıza teşekkürlerimi sunar; 2020’nin ülkemiz, sektörümüz ve şirketimiz adına başarılarla dolu bir yıl olmasını dilerim.
 
Saygılarımla,
 
Mehmet Emin ÖZCAN
Yönetim Kurulu Başkanı